Abażur

Po dłuższej przerwie wracamy :)

Szukając pomysłu na meble do pokoju gościnnego, przeglądałam setki stron, na jednej moją uwagę zwrócił abażur – duża, najeżona kula. Miłość od pierwszego spojrzenia. Musiałam mieć podobny Big Smile

Dziś pokażę Wam jak go zrobiłam.

Potrzebujemy:
papierowy abażur
papilotki
pistolet do kleju
klej

Ja zdecydowałam się na białą papierową podstawę i białe papilotki, ale widziałam też na zdjęciach kolorowe i białe we wzorki i też fajnie wyglądały.

Zaczynamy od rozciągnięcia papierowego abażuru drucikiem, który powinien być w zestawie.

Do naklejania papilotek polecam pistolet z klejem na ciepło, bo wszystko dobrze się trzyma, a przyklejanie idzie szybko i czysto.
Zaczynamy naklejanie od góry, naokoło, jeden papierek przy drugim, żeby nie było przerw. W każdym niższym rzędzie naklejamy papilotkę pomiędzy dwoma wyżej. Ja do wyklejenia całości zużyłam ok. 150 papilotek.
Papierowy abażur, który służy nam za postawę ma od dołu otwór, proponuję go zakleić, wtedy gotowa całość lepiej się prezentuje.

Po wyklejeniu wszystkich papierków zawieszamy abażur na kablu z żarówką, przymierzcie sobie przed przyklejeniem papilotek czy wszystko do siebie pasuje.
Pamiętajcie, żeby papier nie stykał się z żarówką.

Moim zdaniem abażur wygląda bardzo ciekawie i zwraca uwagę. Wykonanie zajęło mi około godziny, a wszystkie materiały były bardzo tanie.

Co myślicie o takim abażurze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>