Kwietnik z palety

Witajcie,

pokażę Wam dzisiaj moje wykonanie kwietnika, który widziałam w Internecie.

Potrzebujemy:
europaleta, ja swoją dostałam na urodziny Girl
kwiatki
ziemia
folia/worek na śmieci
zszywacz
deseczki
gwoździe

Zaczynamy od zasiania kwiatków, chyba że nie mamy tyle czasu, to kupujemy gotowe sadzonki. Ja swoje wysiałam w kwietniu do dwóch skrzynek. Do jednej śmierdiuchy, a do drugiej pół na pół nemezji i godecji.
Jakiś czas temu kupiłam odżywkę do kwitnących kwiatów balkonowych firmy Target. Jest na niej napisane, że „efekty szybkie i widoczne” i chociaż użyłam jej do tej pory dopiero dwa razy, to rzeczywiście widzę, że śmierdziuchy mocno wystartowały.

Prace nad paletą zaczynamy od przybicia od spodu deseczek. Ja użyłam do tego paneli, które zostały po remoncie pokoju, musiałam w nich tylko wyciąć rogi. Te deseczki nie będą widoczne, więc nie muszą być piękne i równe.

Kolejny krok to dopasowanie folii, którą proponuję przymocować zszywkami. Mi idealnie pasowały worki na śmieci, a dokładnie ich dna. Najlepiej żeby folii nie było widać w gotowym kwietniku, jednak mi to średnio wyszło, a na środkowym piętrze całkiem beznadziejnie, bo zapomniałam ją przyciąć przed posadzeniem kwiatków.

W przygotowanych miejscach sadzimy kwiatki i gotowe! Ja z przesadzaniem kwiatków nie miałam wcześniej do czynienia dlatego nie wiedziałam jak gęsto powinny rosnąć. Nie wiem więc czy środkowe piętro zakwitnie.

Mój gotowy kwietnik:

Przez jakiś czas myślałam o zawieszeniu kwietnika, już nawet była próba przywiercenia haków, ale nasz balkon jest chyba z żelbetonu i wiertara nie dała rady, trudno, tak też będzie pięknie wyglądał Exciting


Pierwsze śmierdziuchy już kwitną, ale jak cały kwietnik będzie w kwiatkach to na pewno na fejsie pojawi się zdjęcie.

Jedno przemyślenie nt. „Kwietnik z palety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>