Moje świąteczne dekoracje

W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać moje świąteczne drzewko i kilka innych dekoracji mieszkania.

Ponieważ święta spędzam poza domem, dlatego zdecydowałam się na sztuczną choinkę. Niestety, według mnie, nie jest ona w stanie zastąpić prawdziwego, żywego, pachnącego lasem drzewka. Nasza choinka nazywana jest pieszczotliwie chochołem, bo wiszą na niej słomkowe ozdoby. Większość ma kolor naturalny, ale jest też kilka czerwonych. Do tego białe światełka, które już od wielu lat najbardziej mi się podobają. Powiesiłam też kilka pierniczków, które dostałam od cioci i chociaż choinka specjalnie stoi na stoliku, żeby Benson ich nie zjadał, to udało mu się już do jednego dosięgnąć. No i na koniec, chyba najważne. Czym by była choinka bez pysznych słodkości, które można wyjadać, a puste papierki formować, dla zmyłki, w ich kształt.

Pozostałe po przystrojeniu choinki ozdoby porozwieszałam z siostrą po mieszkaniu.

Dosyć opisywania, czas na zdjęcia.

choinka

pierniczki

ozdoby świąteczne

Szklany aniołek, który świeci w różnych kolorach.

aniołek

Kawowa choinka, pokazywałam już jak ją wykonać http://koperkowyroz.pl/kawowa-choineczka/

 

kawowa choinka

Wiszących Mikołajków mamy kilku. Najbardziej zainteresowany nimi jest oczywiście Benson. Zwłaszcza jednym, który grzechocze.

Mikołaj

I mój pomocnik, który chodzi za mną gdy robię zdjęcia i burczy z niezadowolenia, że nie jemu nie robię Big Smile

Benek

Na swoje miejsce czekają jeszcze świece, ale ponieważ nie mam gałązek, żywej choinki to zabiorę je na Wigilię i tam powstanie z nich stroik, na świąteczny stół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>