Poduszka – odsłona trzecia

Ostatnia propozycja na poduszkową poszewkę, w najbliższym czasie. Dzisiaj już nie będzie ptaszków, proponuję kwiatki.

Chciałam pokazać na zdjęciach jak łatwo zrobić poszewce zakładkę, żeby nie trzeba wszywać zamka, ale kompletnie nie wiem jak to wyjaśnić. Mam nadzieję, że jak sobie załapiecie luźno nitką, to uda Wam się to ogarnąć. A z resztą, może to tylko ja taka niewyobrażalska  Grimace

Czego będziemy potrzebować:
poduszka, jasiek
materiał, w moim przypadku len
filc, różne kolorki
mulina, nici
guziki
nożyczki
maszyna do szycia

filc

Zaczynamy od uszycia poszewki. Tym razem radzę zacząć od tego, łatwiej będzie rozplanować kwiatuszki.
Mój wzór kwiatuszków i listków:

kwiatki

A ty już wycięte. Ja wybrałam złoty, mieniący się len, a do niego kwiatki w różnych odcieniach fioletu. Wybierzcie kolory jakie Wam pasują, ale muszę przyznać, że te świetnie się zgrały.

filcowe kwiatki

filcowe listki

Układamy wycięte kwiatki. Ja zrobiłam dwa potrójne i jeden podwójny. Zamiast guzików można przyszyć np. cekinki. Radzę raz złapać nitką wszystkie warstwy kwiatków i guzika i dopiero przyszywać do poduszki, w innym przypadku układanki nam się rozwalą.

filcowe kwiaty

Moje kwiatki trzymają się tylko na guziku, płatki nie są w żaden sposób przymocowane. Wydaje mi się, że przyszyte płatki zepsułyby efekt, ewentualnie delikatnie by je podkleiła, jeśli ktoś ma taką potrzebę.

EFEKT

kwiat

kwiat

Jak Wam się podoba trzeci pomysł?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>