Wianek na drzwi

Ozdobne wianki, wiszące na drzwiach, kojarzą mi się z amerykańskimi filmami, z okresu świątecznego. W sieci znalazłam wianek wyklejony wacikami. Mega mi się spodobał, ale w drogeriach nie mogłam znaleźć odpowiednich kłębuszków waty. Wymyśliłam więc coś takiego:

Będziemy potrzebować:
styropianowa oponka
płatki kosmetyczne
klej
wstążka
brokat

wianek

Moja obręcz ma, w zewnętrznej średnicy, 26 cm. Dostępne są wszelkie rozmiary, jakie sobie tylko wymyślicie i  to o różnej grubości. Wydaje mi się jednak, że ta wielkość jest w sam raz.

Nie wiem, dokładnie, ile zużyłam płatków, ale na pewno mniej niż 120 sztuk. Nie da się też określić, ile będziecie ich potrzebować, wszystko zależy od wielkości oponki i tego jak gęsto będziecie je przyklejać.

wreath

Do przyklejania płatków użyłam pistoletu i kleju na ciepło. Miałam z nim do czynienia po raz pierwszy i muszę powiedzieć, że pracuje się z nim bardzo szybko i wygodnie. Trzeba tylko uważać, bo łatwo poparzyć palce.

wianek na drzwi

Moje płatki składałam na pół, do środka mały glutek kleju, następnie na ćwiartkę, tu też glutek i na ten czubeczek po złożeniu większa ilość, żeby wszystko się dobrze trzymało.

wianek

Zostawiłam małą przerwę między płatkami, będzie tam przywiązana kokarda i wstążka do powieszenia na drzwiach.

Koszty:
oponka 4,2 zł
pistolet 7 zł
klej 2 zł
płatki kosmetyczne 4 zł
RAZEM 17,2 zł

EFEKT:

wianek świąteczny

wianek świąteczny

Jak Wam się podoba moje dzieło?

 

Jedno przemyślenie nt. „Wianek na drzwi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>